Staromiejski Dom Kultury aktualności - kalendarium kontakt lokalizacja Piwnicy na Wójtowskiej

Do teatru przez bajkę


   "Do teatru przez bajkę" to zajęcia popularyzujące sztukę teatru najmłodszej widowni. Adresatem są starsze grupy przedszkolne i pierwsze klasy szkoły podstawowej. Zajęcia połączone z przedstawieniem odbywają się w Piwnicy na Wójtowskiej, chyba najmniejszym teatrzyku w Warszawie. Piwnica jest bardzo przyjaznym miejscem dla najmłodszej widowni z małą szatnią, holem i w pełni wyposażoną małą salą teatralną.
Część pierwsza - zapoznanie młodych widzów z elementami składowymi teatru: światło w teatrze, efekty akustyczne, widownia i scena.
Część druga - warsztaty teatralne: W dwóch grupach dzieci uczestniczą w zabawie w teatr, wykorzystując elementy kostiumu, rekwizyty i wcielając się w wymyślone postacie.
Część trzecia - spektakl "Królewna i kwiat" wykorzystujący różne techniki teatralne: żywy plan, marionetki stolikowe i kukły żyworękie.
Przedstawienie zostało zrealizowane specjalnie do Piwnicy na Wójtowskiej, tak aby mogło być dopełnieniem warsztatów.

Realizatorzy:
Scenariusz – Agnieszka Kutrowska
Scenografia - Urszula Kubicz
Muzyka - Tomasz Bieliński
Aktorzy - Magda Witczak, Grzegorz Szypka
Warsztaty – Grzegorz Szypka, Magdalena Witczak, Ewa Kutrowska.
Dzięki wcześniejszym warsztatom, w których uczymy się o elementach składowych teatru, dzieci nie tylko oglądają spektakl, ale widzą też, jak aktorzy wykorzystali środki teatralne do stworzenia przedstawienia.

Od kwietnia 2014 w repertuarze zajęć mamy również przedstawienie "Calineczka" oparte na motywach bajki Jana Chrystiana Andresena, obok którego dzieci uczestniczą również w warsztatach teatru animacji.
Realizatorzy:
Scenariusz - Andrzej Ozga i Marek Bartkowicz
Muzyka - Tomasz Bajerski
Lalki – Giedre Brazyte (Wilno), Magda Witczak
Aranżacje - Tomasz Bieliński
Aktorzy - Ewa Kutrowska, Grzegorz Szypka
Scenografia – Iga Derlacz, Lucjan Witczak
Reżyseria światła - Lucjan Witczak

Zapraszamy w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach porannych starsze grupy przedszkolne i oraz uczniów pierwszych i drugich klas Szkoły Podstawowej.


ZDJĘCIA